46-letni kłusownik

2022-10-04

Kryminalni z Bełżyc podczas przeszukania pojazdu i miejsca zamieszkania 46-latka z Lublina ujawnili i zabezpieczyli 20 sztuk broni, które zostaną poddane badaniom przez biegłych celem określenia, czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Wcześniej mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej na gorącym uczynku podczas kłusowania na zwierzynę leśną.

W sobotę funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej ujęli w Strzeszkowicach Dużych mężczyznę na gorącym uczynku podczas kłusowania na zwierzynę leśną. Znajdował się na „ambonie”, która została postawiona nielegalnie – bez zgłoszenia. Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach, którym funkcjonariusze straży przekazali  kłusownika. Okazał się nim 46-latek z Lublina, przy którym ujawnili broń długą pneumatyczną typu wiatrówka  wraz z nabojami. Ponadto podczas przeszukania  pojazdu, którym się poruszał, ujawniono broń czarnoprochową – rewolwer. 

Podczas dalszych czynności w miejscu zamieszkania zatrzymanego kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 18 różnych jednostek broni, które zostaną poddane badaniom przez biegłych celem określenia, czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Wstępnie w toku prowadzonych czynności ustalono, że jedna jednostka broni może stanowić broń palną w rozumieniu ustawy. 

46-latek usłyszał zarzut kłusownictwa i posiadania przedmiotów służących do kłusownictwa. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ewentualne zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej zostaną ogłoszone po potwierdzeniu tego faktu przez biegłych Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam