Był winny 1000 dolarów, więc wymyślił historię o napadzie przez Policję

2022-06-09

Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań może odpowiadać 21-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna, pracując jako kierowca taksówki, wymyślił historię o napadzie, którego mieli dopuścić się podstawieni policjanci. Wszystko dlatego, że był winny swojej koleżance 1000 dolarów i nie miał z czego oddać.

W ostatni wtorek policjanci z 4. komisariatu zostali powiadomieni przez 21-letniego obywatela Ukrainy o bardzo groźnie wyglądającym zdarzeniu. Z relacji mężczyzny wynikało, że został zatrzymany do kontroli drogowej przez nieoznakowany radiowóz bmw, który wyświetlał na szybie napis „Policja”. Do mężczyzny miało podejść dwóch funkcjonariuszy, którzy zażądali od niego prawa jazdy. Gdy okazało się, że nie ma przy sobie tego dokumentu, poprosili o paszport. Przestraszony 21-latek miał przekazać policjantom dokument z 1000 dolarów, które zapomniał wyjąć. Po chwili jeden z funkcjonariuszy miał powiedzieć, że obywatel Ukrainy musi natychmiast opuścić Polskę, a paszport zostanie mu zwrócony na granicy. Mężczyzna po zakończeniu tej interwencji miał się zorientować, że to byli oszuści.

Pracujący nad sprawą kryminalni z 4. komisariatu potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać okoliczne monitoringi i weryfikować dokładnie zebrane informacje. Bardzo szybko okazało się, że zeznania 21-latka są niespójne, dlatego policjanci postanowili ponowić przesłuchanie. W trakcie tej czynności mężczyzna przyznał się, że w ogóle nie było takiej sytuacji. Oświadczył, że był dłużny znajomej 1000 dolarów i w ten sposób chciał się przed nią wytłumaczyć.

Akta sprawy trafią do prokuratury, która zdecyduje o konsekwencjach dla mężczyzny. Za składanie fałszywych zeznań może grozić nawet do 8 lat więzienia – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam