Chciała dopłacić za prąd, straciła prawie 100 tysięcy

2022-09-20

Blisko 100 tys. zł straciła 52-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta dostała smsa informującego o niedopłacie za energię elektryczną. Wiadomość zawierała bezpośredni link do płatności. Po jego kliknięciu pokrzywdzona została przekierowana na stronę banku. Tam podała wszystkie dane. Następnego dnia dowiedziała się, że jej konto zostało zablokowane z powodu podejrzanych transakcji.

Wczoraj, 19 września do lubelskich policjantów zgłosiła się 52-letnia mieszkanka miasta. Oświadczyła, że padła ofiarą oszustów. Dzień wcześniej otrzymała wiadomość SMS o planowanym odłączeniu jej dostaw energii elektrycznej. By temu zapobiec, musiała uregulować powstałą zaległość.

Wiadomość zawierała link, który miał przekierować ją do bezpośredniej płatności. Kobieta kliknęła w link,  po czym została przekierowana na fałszywą stronę, na której wybrała swój bank. Następnie podała swoje dane, sądząc, że loguje się do bankowości internetowej. W międzyczasie zatwierdziła instalację nowej aplikacji. Tym sposobem oszuści przechwycili jej dane, a z jej konta „zniknęły” pieniądze w kwocie blisko 100 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że została oszukana, sprawę zgłosiła na Policję. Teraz sprawców szukają funkcjonariusze.

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod dostawców energii. Jeśli otrzymamy taką wiadomość, skontaktujmy się z usługodawcą i potwierdźmy, czy faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam