Fałszywy wnuczek znów oszukał babcię

2023-01-18

– Babcia! Mieliśmy wypadek, potrąciłem kobietę w ciąży. Potrzebuję pieniędzy na kaucję – tak rozpoczęła się rozmowa, która doprowadziła 85-latkę do utraty wszystkich oszczędności życia. Oszuści wyłudzili od kobiety 62 tys. zł.

Wczoraj, 17 stycznia policjanci zostali powiadomieni przez 85-latkę o oszustwie metodą „na wnuczka”. Emerytka oświadczyła, że gdy odebrała telefon, w słuchawce usłyszała osobę podającą się za jej wnuka. Rozmowa rozpoczęła się od słów: „Babcia! Mieliśmy wypadek, potrąciliśmy kobietę w ciąży. Potrzebujemy pieniędzy na kaucję”. W dalszej części rozmowy seniorka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności. Po pieniądze miał przyjść adwokat. 85-latka uwierzyła w historię o wypadku. Niezwłocznie razem z mężem przygotowała pakunek z pieniędzmi. Po chwili na miejscu zjawił się oszust, który odebrał 62 tys. zł.

Policja poszukuje sprawców i ponawia apel o ostrożność w kontaktach z osobami, które proszą o pieniądze. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić oszczędności. Nigdy nie należy pochopnie decydować się na finansowe wsparcie osoby, która w rozmowie telefonicznej prosi o gotówkę. Zawsze należy wcześniej zweryfikować, czy aby na pewno rozmawiamy z osobą, za którą podaje się telefoniczny rozmówca. Gdy rozmowa telefoniczna wyda się nam podejrzana, natychmiast powiadamiajmy Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – przypomina  nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam