Ferie zimowe z bonem turystycznym

2023-01-16

Ferie zimowe to dobra okazja, by wykorzystać bon turystyczny na dziecko. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić tylko do końca marca.
Rodzice, którzy jeszcze nie wykorzystali bonów turystycznych, mają okazję wykupić dziecku wyjazd czy inne atrakcje turystyczne na ten wolny czas. Warto się pospieszyć, zarówno z aktywacją bonów niepobranych, jak i realizacją płatności bonem, bo czasu na wykorzystanie jest coraz mniej. Termin ważności bonu mija z ostatnim dniem marca tego roku.
Miejsc, gdzie można zapłacić bonami, w całym kraju jest ponad 4,9 tys.
Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym są bardzo proste i nie przysparzają żadnych trudności. Wystarczy wejść na swój profil PUE, odnaleźć po lewej stronie zakładkę Polski Bon Turystyczny i aktywować ją, podając swój adres email i numer telefonu komórkowego. Po aktywacji bonu na PUE ZUS zostanie na adres e-mail przekazany kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysyłanym SMS-em na podany wcześniej numer telefonu.
Do tej pory suma płatności zrealizowanych bonami w całym kraju wyniosła 2,8 mld zł. Najwięcej zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z województw małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 621 mln zł i 519 mln zł.
Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam