FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS

2022-07-26

Międzynarodowy konkurs FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS zrodził się z fascynacji fotografią uliczną. Ruszyła jego czwarta edycja.

W ciągu trzech lat na konkurs FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS, organizowany przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, przesłano prawie 7 tys. zdjęć. W tym roku sponsorem tytularnym – podobnie jak w ubiegłych latach – jest firma Fujifilm. Do grona partnerów dołączyła marka Peak Design.

2022 rok to większe nagrody. Główną jest aparat Fujifilm X-pro3 z obiektywem i 2000 zł. Druga to aparat Fujifilm X-E4 z obiektywem oraz 1000 zł, a trzecia –  4000 zł. Dodatkowo na laureatów czekają: plecak, torba i akcesoria marki Peak Design.

Konkurs ma promować i wspierać fotografów działających w tym gatunku. Jest  adresowany do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko – na całym świecie, niezależnie od tego czym robią zdjęcia –lustrzanką, bezlusterkowcem, analogiem czy smartfonem.

Sponsor tytularny konkursu to Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych marek cyfrowych aparatów fotograficznych na świecie. Inspirowana pięknem i formą klasycznych aparatów z minionej epoki firma tworzy aparaty, które łączą w sobie innowacje technologiczne z tradycyjną, a jednocześnie stylową i funkcjonalną konstrukcją korpusów. Wieloletnie doświadczenie pozwala sprostać oczekiwaniom pasjonatów fotografii, marzących o robieniu zdjęć najwyższej jakości.

W tym roku partnerem konkursu jest także Peak Design – producent sprzętu dla kreatywnych artystów, fotografów, podróżników i poszukiwaczy przygód. Marce Peak Design przewodzi idea, że aparat powinien być zawsze pod ręką, a wykorzystywane akcesoria muszą być funkcjonalne, niewielkich rozmiarów i niezwykle wygodne w użyciu. W ofercie Peak Design można znaleźć produkty dla pasjonatów fotografii i filmowania.

Najlepsze fotografie uliczne z całego świata wybierze Jury 4. edycji Fujifilm Moment Street Photo Awards złożone ze znakomitych streetowców i dokumentalistów. W tym roku wyboru dokonają: Anna Kłosek, Karolina Trapp, Taras Bychko, Maciej Jeziorek i Wojciech Barczyński. Wyniki poznamy w połowie grudnia 2022 r. podczas gali otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie. Jak co roku wystawa ruszy także w trasę po Polsce.

Fotografie konkursowe, zrobione po 7 listopada zeszłego roku, należy przesyłać na adres organizatora do 7 listopada 2022 r., zgodnie z wytycznymi, które określa regulamin konkursu, który można go znaleźć na stronie https://www.momentstreetphoto.pl

Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022 jest także obecny na Faceboku oraz na Instagramie pod nazwą @momentstreetphotoawards. Publikowane są tam losowo wybrane fotografie zgłoszone na konkurs.

Zdjęcie: Phatsakorn Bundasak - wyróżnienie w edycji 2021

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam