Groził rodzinie pozbawieniem życia i chciał spalić samochód

2022-07-14


Do tymczasowego aresztu trafił 58-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą żoną i dwiema pełnoletnimi córkami. Podczas awantury groził im pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń palną oraz chciał spalić byłej żonie samochód. Mężczyzna został zatrzymany przez tomaszowskich kryminalnych na terenie województwa podkarpackiego.
W ubiegły piątek dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z domów na terenie gminy Tomaszów Lubelski. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Jak się okazało, przed ich przybyciem agresor oddalił się w nieznanym kierunku.
Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, kobieta w obawie o życie i zdrowie swoje oraz dwóch dorosłych córek zadzwoniła na Policję, ponieważ jej były mąż podczas awantury groził im pozbawieniem życia przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną. Dodatkowo chciał spalić jej samochód. Przejawy znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną na przestrzeni czasu miały przybierać różne formy.
Policjanci ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Sprawdzali każdy trop i miejsca, gdzie mógłby się ukrywać 58-latek. Wnikliwa praca tomaszowskich kryminalnych doprowadziła ich do pensjonatu w województwie podkarpackim, gdzie zatrzymali mężczyznę.
Sąd zastosował wobec 58-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Ofiarą przemocy w rodzinie może być każdy. Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo twoje albo twoich bliskich jest zagrożone, natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz dzwonić na Policję, możesz się skontaktować z „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002. Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy! - informuje sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z lubelskiej Policji.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam