Kolejny atak oszustów

2022-06-03

W ostatnich dniach oszuści podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Większość pokrzywdzonych na szczęście wykazała się czujnością. Niestety, w jednym przypadku 72-latka uwierzył w historię o możliwym włamaniu na konto bankowe i zaciągnęła na prośbę przestępców kredyt. Kobieta wyrzuciła z balkonu prawie 30 tys. zł.

Niemal każdego dnia lubelscy policjanci otrzymują sygnały o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. W każdym przypadku na numery stacjonarne osób starszych zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz informował swoich rozmówców, że ich pieniądze w bankach są zagrożone. By uratować oszczędności, emeryci mieli przekazać gotówkę policjantom – często chodziło o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Większość pokrzywdzonych nie dała się oszukać. Jedna z mieszkanek Lublina uwierzyła jednak w historię i dała się namówić na zaciągnięcie pożyczki, która miała pomóc w schwytaniu przestępców. W tym przypadku łupem sprawców padło prawie 30 tys. zł.

Mundurowi z Lublina poszukują oszustów i przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach, należy powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze – przypomina komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam