Miasto dofinansuje remonty na terenie lubelskich ogrodów działkowych

2021-11-23

Lubelscy działkowcy ponownie otrzymają wsparcie finansowe ze strony Miasta. Dzisiaj (22 listopada) rusza konkurs dla działających w Lublinie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji.

W 2022 roku Miasto Lublin przeznaczy 500 tys. zł na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Działające w Lublinie ogrody działkowe mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80% kosztów remontów infrastruktury na ich terenie. Każdy ogród działkowy może złożyć jeden wniosek. Zostaną one poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje w składanych wnioskach. Termin składania wniosków o dotację mija 6 grudnia.

Oferty w wersji papierowej należy złożyć osobiście w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, pokój 107 w godzinach 7.30-15.30) lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty, przy czym o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej.

W latach 2020-2021 Miasto Lublin, kwotą blisko 2 mln zł, dofinansowało 36 wniosków złożonych przez lubelskie Rodzinne Ogrody Działkowe. Obecnie kończą one realizację inwestycji i składają sprawozdania z wykonanych prac. Rodzinny Ogród Działkowy „Dąbrowa”, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 28 tys. zł dokonał montażu bram automatycznych oraz przeprowadził remont domu działkowca. W ROD „Nasza Zdobycz” otrzymane 200 tys. zł pozwoliło na elektryfikację ogrodu. Z kolei ROD „Słonecznik” wykorzystał 152 tys. zł na termomodernizację budynku oraz wymianę ogrodzenia ogrodu.

źródło: lublin.eu

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam