Multirecydywista okradł orkiestrę

2022-06-03

Kryminalni z 5. Komisariatu ustalili i zatrzymali 36-latka, który odpowie za włamanie do samochodu. Jego łupem padł sprzęt muzyczny. Straty oszacowano na ponad 15 tys. zł. Mężczyzna zamierzał sprzedać instrumenty w komisach, jednak nie znalazł kupca. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w multirecydywie. Śledczy wnioskują o tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja w dzielnicy Czechów. Z informacji, jakie uzyskali policjanci z 5. komisariatu, wynikało, iż sprawca nocą włamał się do stojącego na parkingu samochodu i ukradł z niego sprzęt muzyczny oraz wartościowe nuty. Łączne straty oszacowano na ponad 15 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z „piątki”. Funkcjonariusze dokładnie zbadali pozostawione przez mężczyznę ślady i w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych wpadli na trop włamywacza. Jak się okazało, za przestępstwem stał 36-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom. W przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Dodatkowo w trakcie czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Lublina dokonał włamania z zamiarem szybkiej odsprzedaży wartościowych instrumentów. Jednak nie udało mu się znaleźć kupca. Dlatego postanowił spalić nuty, a sprzęt tymczasowo ukryć w domu. Policjanci w trakcie przeszukania odzyskali skradzione mienie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach multirecydywy. Policjanci i prokurator wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 15 lat więzienia – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam