Pirat drogowy zatrzymany podczas pościgu

2021-11-03

Do policyjnego aresztu trafił 24 letni mieszkaniec gminy Chodel, który pędził audi w terenie zabudowanym z prędkością 124 km/h. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo użytych przez policjantów sygnałów. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2,4 promila alkoholu.

W sobotę po godzinie 19.00 policjanci opolskiej drogówki zobaczyli jadące z dużą prędkością audi. Kierujący jechał od strony obwodnicy W747 w kierunku centrum miasta. Dokonany przez funkcjonariuszy pomiar potwierdził ich przypuszczenia. Pojazd jechał z prędkością 124 km/h. Mundurowi wydali kierującemu pojazdem polecenie zatrzymania. Ten jednak widząc  policjantów  zredukował bieg i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze włączając sygnały dźwiękowe i świetlne podjęli za uciekającym audi pościg, w trakcie którego stwierdzili popełnienie szeregu wykroczeń drogowych. Wyprzedzał na przejeździe kolejowym, oraz na przejściu dla pieszych. Uciekający Audi cały czas zajeżdżał policjantom drogę uniemożliwiając wyprzedzenie.

Policjanci użyli radiowozu jako środka przymusu wyniku czego kierujący audi zjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, wraz z nim jechał właściciel pojazdu oraz znajoma. Od siedzącego za kierownicą 24-letnego mieszkańca gminy Chodel wyczuwalna był silna woń alkoholu. W policyjnych systemach ustalono również, że kierujący w 2017  r. stracił uprawnienia do kierowania pojazdem.

24 latka i jego pasażerów zatrzymano. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdem miał w organizmie blisko 2,4 promila alkoholu. 

źródło: KMP w Lublinie

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam