Policjanci uratowali pieniądze 72-latki

2023-01-12

Dzięki reakcji funkcjonariuszy z 5. komisariatu 72-letnia mieszkanka Lublina nie padła ofiarą oszustwa. Do kobiety zadzwoniła fałszywa policjantka i wmówiła jej, że może zostać oszukana. Seniorka, wykonując polecenia, wypłaciła pieniądze z konta i jechała na pocztę zrealizować przelew. Na szczęście szybkie działania mundurowych nie dopuściły do utraty 30 tys. zł.

We wtorek do 72-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła oszustka. Kobieta przedstawiła się jako policjantka z „Narutowicza”. W trakcie rozmowy najpierw wypytała pokrzywdzoną o oszczędności, a później oświadczyła, że pieniądze w banku są zagrożone. Według oszustki grupa przestępcza miała podrobić jej dowód osobisty i planować kradzież pieniędzy z konta. By zapobiec utracie środków, musiała całość pieniędzy wypłacić z konta i zanieść na pocztę. Tam miała wykonać przelew na rachunek Policji.

Na szczęście na zachowanie 72-latki zwrócił uwagę mąż. Mężczyzna po jej wyjściu z domu zorientował się, że coś może być nie tak. Jednak nie mógł do niej zadzwonić, ponieważ cały czas rozmawiała z przestępcami. Dlatego skontaktował się z policjantami 5. komisariatu. Mundurowi od razu przystąpili do działań. Podjęte czynności pozwoliły namierzyć emerytkę, gdy już jechała z pieniędzmi na pocztę. Miała przy sobie 30 tys. zł.

Policjanci poszukują teraz oszustów. Apelują też o rozsądek i podejmowanie przemyślanych decyzji oraz przypominają, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie akcjach, jak również nie proszą o przekazanie gotówki – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam