Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

2022-05-09

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Większość kontrabandy ukryta była na targowiskach w centrum miasta. Natomiast ponad 1300 paczek było w posiadaniu 57-latka, który został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Łączne uszczuplenie z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyliczono na blisko 70 tys. zł – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Policjanci komendy w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami LUCS przeprowadzili w ostatnich dniach kwietnia kontrole na lubelskich targowiskach. Powadzili działania pod katem kradzieży telefonów komórkowych, aktywności „kieszonkowców” oraz przestępczości akcyzowej. W trakcie czynności sprawdzali legalność telefonów oraz prowadzili obserwację miejsc, gdzie zgłaszane są przypadki handlu kontrabandą.

Podczas patroli funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1600 paczek nielegalnych papierosów. Ponadto policjanci w trakcie czynności zauważyli 57-latka, który w samochodzie marki Volkswagen miał ukryte 1350 paczek papierosów bez akcyzy. Mieszkaniec Lublina trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego.

Łącznie podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 70 tys. zł.

Przechowywanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Osoby, które są świadkami handlu nielegalnymi papierosami lub mają wiedzę na temat tego procederu, mogą anonimowo przekazywać informacje na adres e-mail: dyżurni.kmplublin@lu.policja.gov.pl

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam