Powstanie wspólny system dla stron internetowych szkół

2022-09-12

System informatyczny pozwalający tworzyć jednolite strony internetowe trafi do miejskich szkół. Miasto ogłosiło przetarg na jego opracowanie i wdrożenie oraz dwuletnią asystę techniczną. Nowe oprogramowanie pozwoli zarządzać stronami internetowymi dowolnej liczby miejskich jednostek oświatowych – obecnie to ok. 160 szkół, przedszkoli i innych placówek - informuje Urząd Miasta.

– Jeden spójny system tworzenia stron internetowych jest bardzo potrzebny naszym szkołom i placówkom oświatowym. Nowe oprogramowanie pozwoli tworzeyć strony w jednakowym standardzie, o podobnych funkcjonalnościach i wyglądzie graficznym, spełniające ustawowe wymogi z punktu widzenia dostępności oraz o wysokim stopniu zabezpieczeń. Działanie to wpisuje się także w prowadzony już od kilku lat proces wdrażania jednolitego oprogramowania do zarządzania lubelską oświatą – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.
Nowy system będzie się składać z głównej strony informacyjnej lubelskiej oświaty, a także poszczególnych stron internetowych jednostek oświatowych miasta. Strona poświęcona oświacie powinna zawierać informacje ogólne dotyczące edukacji w Lublinie wraz z wykazem i podstawowymi danymi każdej placówki oraz umożliwiać wyszukanie i przejście na stronę internetową wybranej jednostki. W panelu administracyjnym systemu będzie możliwe dodawanie nowej strony jednostki oraz przypisanie do niej domeny internetowej, pod którą będzie dostępna.
System administracyjny ma pozwalać na stworzenie dowolnej liczby stron, za które odpowiedzialni będą poszczególni redaktorzy. Powinien więc być w obsłudze intuicyjny i mieć edytor treści umożliwiający dodawanie informacji przez redaktorów przy założeniu braku przez nich znajomości kodu HTML. Strony będą tworzone w oparciu o różne szablony m.in. aktualności, wizytówki, strony opisowe, kalendarze, galerie, filmy, ankiety. Zaprojektowana grafika powinna być spójna z szatą graficzną stron miejskich, ale w pewnym stopniu różnić się od portalu Lublin.eu. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 32 miesiące na realizację zamówienia, w tym 8 miesięcy na wykonanie i wdrożenie systemu.
Czas na przystąpienie do przetargu upływa 14 września.
Fot. Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam