Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!

2021-10-15

Wzrastająca liczba przypadków zachorowań na COVID - 19 na Lubelszczyzna, to powód do niepokoju. Statystyki zakażeń bezwzględnie obnażają nasze słabości - na tle kraju województwo lubelskie jest jednym z najsłabiej zaszczepionych przeciw COVID-19 regionem w Polsce i jednocześnie na czele statystyk zakażeń.

Rośnie liczba placówek, w których uczniowie częściowo lub w całości przechodzą na naukę zdalną, rośnie liczba kwarantann, a rodzice muszą w tym czasie zapewnić dzieciom opiekę i pozostać w domu. Z powodu ognisk w zakładach pracy pracodawcy zmagają się z różnymi problemami. Podmioty medyczne, w których zdarzają się zakażenia nie mogą bezpiecznie udzielać pomocy pacjentom, a zakażenia w obrębie ognisk domowych paraliżują życie rodzinne, często przekreślając zaplanowane atrakcje i destabilizując codzienne plany.

Szczepienia w wielu krajach zminimalizowały liczbę zgonów i hospitalizacji. W znacznej mierze szczepienia ograniczyły ryzyko transmisji wirusa i rozwoju choroby COVID - 19, równocześnie osłabiając jej przebieg i negatywne skutki.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje o odpowiedzialność, której wyrazem będzie zaszczepienie się przeciw COVID - 19 i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Całość apelu, w którym znajdują się między innymi zalecenia dla rodziców i seniorów znajduje się w załączonym pliku.

Również Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie przypomina o tym, że szczepienia przeciw COVID - 19 są szansą na powrót do normalności. W załączonej prezentacji znajdują się informacje o korzyściach płynących z przyjęcia szczepienia oraz przypomnienie, w jaki sposób zapisać się bezpłatne szczepienie.

źródło: lublin.eu

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam