Rusza gra miejska szlakiem dźwięków miasta

2023-01-09

Gra miejska to nowy sposób na zwiedzanie Lublina i poznanie ciekawych miejsc oraz ludzi z nim związanych. Jej trasa przebiega w obszarze Starego Miasta oraz Śródmieścia i składa się z 10 zagadek związanych z najważniejszymi zabytkami miasta. Pakiet do gry można odebrać bezpłatnie w Centrum Inspiracji Turystycznej lub ze strony lublin.eu – informuje Urząd Miasta.

– Poprzez historie i legendy doświadczane na żywo gra miejska pozwala lepiej poznać dzieje Lublina, a także przestrzeń obecnego Starego Miasta. Rozwiązywanie zagadek, wykonywanie zadań i samodzielne poszukiwanie odpowiedzi to wyzwanie dla osób lubiących aktywne i nieszablonowe zwiedzanie. Jest atrakcyjną propozycją nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci i młodzieży – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Gra miejska „Szlakiem dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich” składa się z 10 zagadek związanych z najważniejszymi zabytkami Lublina. Sprawdza nie tylko wiedzę uczestników, ale też ich spostrzegawczość. W przystępny sposób pozwala się zapoznać z najważniejszymi faktami na temat historii Lublina, jego zabudowań i postaci kluczowych dla rozwoju miasta. Pakiet startowy do gry można pobrać bezpłatnie w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3 w godzinach otwarcia, czyli od 10.00 do 18.00 lub ze strony internetowej: https://lublin.eu/turystyka/zwiedzaj-lublin/zagadkowy-lublin/. Na osoby, które poprawnie odgadną rozwiązanie gry, w Centrum Inspiracji Turystycznej czeka upominek.

Ta nowa propozycja dla turystów i mieszkańców nawiązuje do powstałego ostatnio „Szlaku dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich” zrealizowanego w formie nagrań audio, które można odsłuchać w aplikacji mobilnej Turystyczny Lublin. Ścieżki składają się nie tylko z historii czytanej przez lektora, ale również dźwięków w tle, odzwierciedlających prawdopodobne odgłosy dawnego miasta. Odsłuchanie szlaku pozwoli uzupełnić wiedzę i pomoże odgadywać hasła.

Aplikacja Turystyczny Lublin działa w systemach Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach z aplikacjami. Osoby, które mają już ją pobraną na telefon, proszone są o wykonanie aktualizacji. Aplikacja zawiera dodatkowo moduł informacyjny dla turystów, a także moduł rozszerzonej rzeczywistości, dzięki któremu możliwe jest wirtualne zwiedzanie nieistniejących już zabytków – kościoła farnego i wieży ciśnień.

Gra miejska powstała w ramach projektu „Tajemnice dwóch wież: promocja dziedzictwa historycznego Łucka i Lublina poprzez innowacyjne technologie” współfinansowanego przez Unię Europejską na potrzeby Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020.

Fot. Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam