Sprawdzali głośność wydechów

2022-06-15

W ostatni piątek funkcjonariusze drogówki przy wsparciu innych służb i instytucji przeprowadzili wzmożone kontrole taksówek i firm przewozowych. Sprawdzano także emisję hałasu innych samochodów i motocykli. W trakcie działań sprawdzono 70 pojazdów.  Ponad 30 kierowców zostało ukaranych mandatami, w 10 przypadkach prowadzone będą postępowania administracyjne, 7 kierujących straciło dowody rejestracyjne swoich aut.

Na początku ostatniego weekendu policjanci z lubelskiej drogówki wspólnie z ITD, pracownikami Urzędu Skarbowego, Głównego Urzędu Miar oraz Urzędu Miasta w Lublinie prowadzili kompleksowe kontrole taksówek oraz firm świadczących usługi przewozowe. W trakcie akcji sprawdzane były uprawnienia, trzeźwość, licencje oraz inne dokumenty niezbędne do świadczenia tego typu usług. Ponadto policjanci zwracali szczególną uwagę na samochody i motocykle emitujące nadmierny hałas.

W trakcie działań skontrolowano 70 kierowców. W 31 przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatu, w 10 sprawach zostaną przeprowadzone postępowania administracyjne, 7 pojazdów było niesprawnych techniczne i w tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Najczęstsze przewinienia, za które nakładane były kary, to braki w dokumentach, nieodpowiednie wyposażenie samochodu oraz niewłaściwy stan techniczny. Ponadto wśród ukaranych kierowców znaleźli się trzej mężczyźni, którzy w swoich pojazdach mieli zamontowane zbyt głośne wydechy. Rekordzistą okazał się 30-latek, który jechał mercedesem – w jego przypadku sonometr wykazał emisję hałasu na poziomie 111 dB – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam