Tymczasowe areszty za przestępstwa narkotykowe

2022-01-03

Operacyjni z „miejskiej” zatrzymali 6 osób, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Łącznie w ciągu kilku dni policjanci przejęli blisko 3 kg substancji psychotropowych. Z takiej ilości narkotyków można było sporządzić około 10 tys. porcji dilerskich. 5 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.
Do przejęcia narkotyków doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas realizacji w różnych częściach miasta funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali łącznie 6 mężczyzn w wieku od 24 do 52 lat. Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że mogą mieć oni związek z obrotem substancjami zabronionymi.
W trakcie przeszukań u zatrzymanych znaleziono znaczne ilości substancji psychotropowych. Dwaj 24-latkowie posiadali ponad 500 gramów narkotyków. Podobną ilość policjanci odnaleźli u 26-latka. Z kolei u trzech mężczyzn w wieku od 26 do 52 lat operacyjni zabezpieczyli blisko 2 kg substancji psychotropowych oraz gotówkę w kwocie ponad 40 tys. zł.
Jak się okazało, wszyscy zatrzymani byli w posiadaniu groźnych substancji psychotropowych 3CMC. Część narkotyków była już poporcjowana i gotowa do wprowadzenia do obrotu. Według szacunków z takiej ilości narkotyków można było sporządzić około 10 tys. porcji dilerskich.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz udział w obrocie. Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia - informuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.
Fot. Materiały lubelskiej Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam