X edycja Lubelskich Dni Seniora

2022-06-06

Ponad 200 różnego rodzaju wydarzeń czeka na najstarszych mieszkańców podczas tegorocznych Lubelskich Dni Seniora, które odbędą się od 6 do 10 czerwca. Spotkania tematyczne, koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy badania profilaktyczne, to tylko część propozycji zawartych w jubileuszowym programie.

Uroczyste rozpoczęcie Lubelskich Dni Seniora wraz z symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta odbędzie się 6 czerwca (poniedziałek) o godz. 12.00. Na placu przed Ratuszem zaśpiewają: Julia Bieniek, uczennica Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej i finalistka 5. edycji „The Voice Kids” oraz zespół wokalny Pasjonatta pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares. Zespół instrumentów dętych z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie prowadzony przez p. Artura Figla wystąpi z koncertem na instrumenty dęte i perkusję. Po południu o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się szczególne wydarzenie - koncert chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pt. „Podaj rękę Ukrainie”, pod dyrekcją Katarzyny Kaliniak.
Jak co roku, w ramach Lubelskich Dni Seniora zapewniono możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Miasteczko Zdrowia zaprasza seniorów 8 czerwca pomiędzy godziną 10.00 a 13.00 do wykonania m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego, badań słuchu i wzroku czy na konsultacje z zakresu fizjoterapii. Zainteresowani mogą uzyskać też informacje o programach profilaktycznych pod kątem zapalenia stawów, osteoporozy, bólu kręgosłupa i nowotworów płuc.

Uroczyste zakończenie Lubelskich Dni Seniora odbędzie się 10 czerwca o godz.16.00 w Teatrze Muzycznym. Wieczór uświetni koncert „Od Opola do San Remo” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Udział w nim jest bezpłatny, ale miejsca są biletowane.

Natomiast w przeddzień inauguracji Lubelskich Dni Seniora, czyli w niedzielę 5 czerwca, zapraszamy wszystkich na potańcówkę na parkiecie na Placu Litewskim. Od godz. 18.00 do tańczenia i dobrej zabawy zachęci „Stylowa Orkiestra Taneczna” grająca przedwojenne szlagiery.

Codziennie w godz. 9.00-12.00, w punkcie informacyjnym przed Ratuszem, pracownicy Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych oraz członkowie Rady Seniorów będą wydawać harmonogramy LDS, udzielać informacji na temat form wsparcia osób starszych oraz przyjmować wnioski o Lubelską Kartę Seniora.

Szczegółowy program Lubelskich Dni Seniora można znaleźć w załączonym harmonogramie.

źródło: www.uml.lodz.pl

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam