Zabezpieczono 5 kg amfetaminy

2022-06-15

Operacyjni zatrzymali troje mieszkańców Lublina, u których zabezpieczono znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania zajmowanego przez nich mieszkania odnaleźli 5 kg amfetaminy. Zatrzymani odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni w wieku 23 i 25 lat zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Jeden z nich był poszukiwany.

Przejęcie amfetaminy było efektem pracy operacyjnej policjantów z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie wspieranych przez funkcjonariuszy ze Świdnika. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności mieszkaniec Lublina może być w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających i uczestniczyć w ich obrocie.

Prowadzone czynności zaprowadziły policjantów do jednego z lubelskich mieszkań. Na ustalony adres funkcjonariusze weszli pod koniec ubiegłego tygodnia. W lokalu zatrzymane zostały 3 osoby – dwoje 23-latków oraz 25-latek. W trakcie przeszukania operacyjni znaleźli w jednym z pokoi 5 kilogramów amfetaminy.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnej celi. Policjanci w trakcie czynności udowodnili im udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Fot. Materaiły Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam