Znamy wyniki głosowania na projekty VIII edycji Budżetu Obywatelskiego

2021-11-08

41 projektów trafi do realizacji w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Kwota 12,5 mln zł będzie rozdysponowana na 9 projektów ogólnomiejskich, w tym 6 „miękkich” oraz 32 projekty dzielnicowe. Swój głos oddało blisko 20 tysięcy mieszkańców Lublina.

W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 19 783 osób, z czego 17 274 przez internet oraz 2509 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Łączna liczba oddanych głosów to 48 804.

Najwięcej głosów uzyskał projekt ogólnomiejski O-22 „Boiska na Piątkę”, uzyskując 4540 głosów. Wśród projektów dzielnicowych największą popularnością cieszył się D-27 „Remont ulicy Perłowej” uzyskując 1385 głosów. W ramach projektów ogólnomiejskich 1,2 tys. zł rozdysponowano na tzw. projekty „miękkie”. Wśród nich najwięcej, bo aż 928 głosów, uzyskał projekt O-35 Aktywny Lublin.

W lubelskich dzielnicach będą zrealizowane m.in. projekty: Naturalny Plac Zabaw w Parku Czechów, Niezatapialni, czyli zakup sprzętu ratowniczego, a także remonty ulic Junoszy, Kawaleryjskiej czy budowa ścieżek rowerowych. W przypadku 6 dzielnic: Dziesiątej, Kalinowszczyzny, Kośminka, Ponikwody, Szerokiego i Śródmieścia, zrealizowane zostaną po 2 projekty, przy czym drugi z nich najczęściej w okrojonym zakresie, do wykorzystania kwoty 350 tys. przypadającej na każdą z dzielnic. W sumie na projekty dzielnicowe trafia 8 991 963 zł. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na realizację projektów ogólnomiejskich – 1,2 mln na projekty tzw. „miękkie” oraz 2 308 037 zł na projekty „twarde” – inwestycyjne. Jedynie w dzielnicy „Za Cukrownią” żaden z projektów nie uzyskał wymaganej do realizacji granicy 100 głosów.

Jednocześnie, jak co roku przeprowadzone będą konsultacje społeczne dotyczące regulaminu kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zbieranie uwag i propozycji ewentualnych zmian rozpocznie się od 8 listopada. Mieszkańcy mogą przekazywać swoje sugestie do 30 listopada drogą mailową na adres konsultacje@lublin.eu lub pocztą na adres Urzędu Miasta Lublin. Ponadto w ramach konsultacji, odbędzie się otwarte z mieszkańcami, o którego terminie będziemy informować.

źródło: lublin.eu

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam