ZUS zmienia godziny pracy

2021-11-19

Od 22 listopada w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będą czynne od godz. 8.00 do 17.00. Taki czas urzędowania będzie obowiązywał do 31 marca 2022 r.

W poniedziałki – począwszy od 22 listopada – placówki ZUS będą czynne od godz. 8 do 17. To o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana jest podyktowana m.in. sytuacją epidemiologiczną w kraju.

ZUS zbadał też natężenie ruchu w swoich placówkach, w dniu kiedy urząd pracuje dłużej. Jak się okazało, najwięcej osób odwiedza instytucję w godzinach dopołudniowych, czyli od 10.00 do 12.00. Po południu liczba klientów maleje z godziny na godzinę, a po godzinie 17.00 sale obsługi świecą pustkami.

– Nowy czas pracy sal obsługi, we wszystkich placówkach ZUS wprowadzony zostanie od najbliższego poniedziałku i będzie obowiązywał do końca marca przyszłego roku. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów będą czynne tak jak dotychczas, czyli w godzinach od 8.00 do 15.00 – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wiele spraw w ZUS można załatwić bez wychodzenia z domu, a informacje można uzyskać, kontaktując się z urzędem telefonicznie bądź online. W dni powszednie od godz. 7.00 do godz. 18.00 do dyspozycji klientów jest Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00, e-mail: cot@zus.pl), natomiast wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Z pracownikami swojego oddziału klienci mogą się konsultować podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy przez internet. Należy ją umówić przez stronę www.zus.pl/e-wizyta.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam